دوشنبه, 26 مهر 1400

انواع لیزر

انواع لیزر

 

   Affirm 

Vasculigh  

PDL(Vstar) 

CO2(Ultrapuulse) 

Nd:YAG(Depilase) 

Diode(Lightsheer) 

Alexandrite(Apogee) 

Q-Switch Nd:Yag(Medlite) 

 

Q-SwitchNd:YAG(Medlite)

-        Q-SwitchNd:YAG(Medlite)

این لیزر با بهره گیری از تکنیک پیشرفته  Q-Switched بهترین درمان برای ضایعات پیگمانته (انواع لکها) می باشد.

این لیزر برای درمان و پاک کردن انواع تاتوهای رنگی ، خالهای تیره مادرزادی (OTA Nevus) و کک مک و Lentigo مناسب است .                    

 لیزر Medlite ساخت کمپانی Hoya-Conbio امریکا و دارای مجوز FDA (سازمان غذا و داروی آمریکا) می باشد. تعداد جلسات درمانی در این نوع لیزر بسته به نوع ضایعه و محل آن متفاوت می باشد. توجه ، لطفا قبل از شروع درمان پزشک خود را از سابقه تبخال ، داروهای مورد مصرف خود و سابقه ایجاد گوشت اضافه (کلوئید) در محل زخم قدیمی مطلع نمایید.

Diode(Lightsheer)

Diode(Lightsheer) -

 لیزر Lightsheer پیشرفته ترین نوع لیزر دیود است که توسط شرکت Lumenis آمریکا ساخته شده و مورد تایید FDA می باشد . کاربرد اصلی این دستگاه درمان موهای زائد است.

   موهای زائد : این لیزر برای درمان مو های تیره رنگ و ضخیم تر (نظیر مو های زیر بغل) ایده آل است. هرچند که با انتخاب پارامترهای مناسب دستگاه امکان درمان موهای زائد سایر نقاط بدن را نیز دارد. طول موج این دستگاه لیزر نزدیک به اشعه مادون قرمز می باشد . نور در مدت کسری از ثانیه به فولیکولهای مو می تابد و آنها را تخریب می کند.

از طرفی سیستم خنک کننده ای که در دستگاه قرار دارد مانع از آسیب دیدن سطح پوست می شود . مطالعات انجام شده در سراسر دنیا نشان داده که دیود بهترین لیزر برای از بین بردن موهای زائد در افراد با رنگ پوست متفاوت به شمار می رود

Alexandrite(Apogee)

-Alexandrite(Apogee)

لیزر الکساندریت دستگاهی است که ویژه از بین بردن موهای زائد با بالاترین کارآیی و حداقل عوارض تولید شده است . این دستگاه قادر است موهای زائد بدن را از بین ببرد . به دلیل قابلیت انتخاب Pulse Duration بسیار متنوع می توان به نحو موثری ابن نوع لیزر را هم برای موهای نازک و روشن و هم برای موهای ضخیم و تیره به کار برد .

به علاوه دستگاه قابلیت تنظیم برای پوست روشن یا تیره را دارد . در حال حاضر لیزر الکساندریت سریعترین ، موثرترین و کم خطرترین لیزر موجود در دنیا برای درمان موهای زائد به شمار می رود . در یک زمان بسیار کوتاه (در حد هزارم ثانیه )نور لیزر با شدت بالا به پوست می تابد و به طور همزمان ده ها فولیکول مورا تخریب می کند . اغلب موهای تخریب شده از سطح پوست پاک می شوند و مابقی موها در عرض 1 تا 2 هفته خود به خود ریزش پیدا می کنند.

 برحسب اینکه پزشک چه پارامتر هایی را در دستگاه انتخاب نماید می توان موهای زائد تمامی نواحی بدن (چانه - لب فوقانی - گونه ها - گوشها - پیشانی - گردن - دست و پا - زیربغل- سینه - شکم - پشت و یا ناحیه کشاله ران) را با این روش درمان کرد.

لیزر Apogee موجود در کلینیک ایرانیان در حال حاضر بهترین و پیشرفته ترین لیزر الکساندریت موجود در دنیا محسوب می شود . این لیزر ساخت شرکت Cynosure آمریکا و دارای تائیدیه

(Nd:YAG(Depilase

-        (Nd:YAG(Depilase

لیزر Depilaseنوعی لیزر Nd:YAGاست که نوری با طول nm1064 از خود ساتع می کند . با این طول موج وپهنای پالس بالا ، ND:YAG یکی از بهترین انواع لیزر برای درمان تلانژکتازی وریدهای واریسی پا و صورت به شمار می رود.
در صورتیکه قطر ورید های واریس بین 2 تا 0.6 میلیمتر باشد (خطوط باریک و آبی رنگی که در ساق پای بسیاری از افراد بزرگسال دیده میشود) به خوبی به درمان با این لیزر پاسخ میدهد . دستگاه به سیستم خنک کننده ای مجهز است که سوزش مختصر هنگام عمل را به حداقل می رساند.

همچنین طول موج دستگاه به اندازه ای است که فولیکولهای مو نیز آنرا به خوبی جذب می کند . از اینرو لیزر Depilaseدر درمان موهای زائد به ویژه در افراد دارای پوست تیره نیز بسیار موثر است با توجه به آنکه نور این لیزر به خوبی به عمق پوست نفوذ می کند فولیکولهای موجود در عمق پوست هم به راحتی تخریب می شود..  لازم به ذکر است که در کلینیک تخصصی ایرانیان چندین نوع لیزر برای درمان موهای زائد وجود دارد و انتخاب نوع لیزر بستگی به نوع پوست شما و خصوصیات موهای زائد دارد که توسط پزشک متخصص انجام می شود.

آمار بازدید

امروز0
دیروز0
مجموع20125

Mon 18 Oct 2021 10:53

قرار ملاقات آنلاین

 کلینیک ایرانیان تنها مرکز تخصصی پوست دراستان قم می باشد که همه خدمات تنها توسط متخصصین ارائه می گردد.

ویزیت و مشاوره : مشاوره جهت انجام اعمال جراحی و لیزر همه روزه از ساعت 7:30 صبح تا 21:30 انجام میشود .

 

 

 

درمانگاه شبانه روزی دی

  اولین درمانگاه خصوصی در استان قم

12 سال فعالیت صادقانه شبانه روزی

برای شما و در کنار شما

تلفن : 37710771-025